Igrzyska O. których nazwy wymieniać nie wolno!

Pierwsze Igrzyska odbyły się w 776r. p.n.e w Olimpii na Półwyspie Peloponeskim. Wówczas na widowni mogli zasiadać jedynie mężczyźni. Choć od tamtego czasu minęła – mogłoby się wydawać – cała wieczność, nadal podczas Igrzysk nie egzekwuje się demokratycznych praw i wolności obywatelskich.
Komitet Organizacji Igrzysk Olimpijskich (Olympic Organizing Committee) zakazał osobom prywatnym i firmom na czas Igrzysk używać słowa „olimpiada” oraz korzystać z symboli wiążących się z Igrzyskami. Z zakazu tego zwolnione zostały media. OOC przestrzega również przed organizacją imprez bezpośrednio związanych z Igrzyskami Olimpijskimi. Co więcej na stadion w Londynie nie wolno wnosić wszelkiego rodzaju żywności (napojów, słodyczy, a nawet własnych kanapek!). Żywność wolno jedynie kupić na stadionach od Mc. Donalds’a czy Coca Coli (co jest ironią przy promowaniu zdrowego stylu życia…).
Skutkiem takich absurdalnych praw padł pub „Cafe Olympic”, którego właściciel musiał zmienić nazwę na „Lympic Cafe” w dodatku na koszt własny. Dbanie o markę to jedno, a zakaz obchodzenia Igrzysk przez osoby prywatne w państwie ponoć demokratycznym przechodzi absolutne pojęcie. Niestety dziś wyraźnie widzimy jak wartość pieniądza przedkładana jest nad wartość poszanowania praw wolności człowieka. Kto jak kto, ale to właśnie Anglicy mają pełne prawo świętować i cieszyć się z uroczystości Igrzysk Olimpijskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *